МІЖНАРОДНА НАУКОВА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ «УКРАЇНСЬКЕ МИСТЕЦТВО, КУЛЬТУРА, ОСВІТА: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ, ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ»

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

25–28 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

МІЖНАРОДНА
НАУКОВА ІНТЕРНЕТКОНФЕРЕНЦІЯ
«УКРАЇНСЬКЕ МИСТЕЦТВО, КУЛЬТУРА, ОСВІТААКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ, ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ»

Мета проведення заходу акумулювати напрацювання науковців у дослідженні актуальних проблем, тенденцій та перспектив функціонування українського мистецтва, освіти і культури на сучасному етапі як на регіональному, так і на національному рівнях, за кордоном та у середовищі української діаспори.

Запрошуємо до участі в конференції мистецтвознавців, істориків, філологів, україністів, культурологів – викладачів та науковців, дослідників з історії, культури, освіти та мистецтва з України та інших держав. Важливими також будуть узагальнення і порівняння мистецького досвіду, історії мистецької освіти, культури у світовому контексті, проблем міжкультурної комунікації засобами мистецтва.

Проведення конференції приурочене
відзначенню 20-річчя Навчальнонаукового інституту мистецтв

Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника

В межах проведення конференції буде представлено основні наукові, навчально-методичні та культурно-мистецькі здобутки викладачів і випускників підрозділу у формі онлайн-презентацій наукових видань, персональних та тематичних артбуків, концертів.

Конференція включена до Переліку наукових конференцій з проблем вищої освіти і науки в системі Міністерства освіти і науки України на 2021 рік.

Основні питання, що пропонуються для обговорення:

• культурно-мистецькі процеси розвитку регіонів періоду незалежності України;
  • сучасний етап розвитку різних видів мистецтва в Україні та українській діаспорі: жанрово-стильові, тематичні, аксіологічні аспекти;
  • тенденції динаміки культурно-мистецької традиції від локального до національного, від національного до глобального виявів;
  • оновлення тематичного змісту навчальних програм у системі сучасної мистецької освіти України на засадах компетентнісного підходу;
  • інноваційні методики викладання мистецьких дисциплін;
  • варіативність сучасного представлення мистецьких жанрів і форм.
  • менеджмент культурно-мистецьких і освітніх процесів в Україні;
  • взаємодія закладів мистецької освіти та культурно-мистецьких інституцій;
  • культура, мистецтво й освіта Прикарпаття в контексті історично-суспільних процесів кінця XX – початку XXI ст.;
  • персональні практики та здобутки українських митців, педагогів, діячів культури;
  • культура і мистецтво як засіб етнонаціональної ідентичності українців у світі;
  • конвергенція мистецьких процесів в середовищі української діаспори.

План конференції:

25 травня 2021 року (18.00) – пленарне засідання (онлайн).

26 травня 2021 року (18.00) – концерт викладачів і студентів Навчально-наукового Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (онлайн). Виставка творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва і дизайну викладачів та студентів Навчально-наукового Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (онлайн).

27 травня 2021 року (18.00) – презентація наукового доробку викладачів Навчально-наукового Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – монографій, навчальних посібників і підручників, нотних збірників, мистецьких альбомів, каталогів тощо (онлайн).

28 травня 2021 року – підведення підсумків конференції.

Реєстрація (українською або англійською мовами) до участі в конференції з 15 квітня по 21 травня 2021 року за тематичними напрямами:

Мистецька освіта

Мистецтво

Терміни проведення конференції – з 25 по 28 травня 2021 року, збір заявок– з 15 квітня до 21 травня 2021 р., матеріалів – до 25 червня 2021 р.

Робочі мови  Інтернет-конференції: українська, слов’янські та офіційні мови країн Євросоюзу.

Участь у конференції безкоштовна. Всі учасники отримають електронні сертифікати.

Програма конференції (у PDF форматі) буде сформована і опублікована в Інтернеті 24 травня 2021 р.

Збір матеріалів конференції – з 15 квітня до 25 червня 2021 р.

Публікація інтернет-збірника (у PDF форматі) тез і матеріалів конференції – до 1 липня 2021 р.

Реєстрація учасників за посиланням: