Вічна пам’ять!

Сьогодні перестало битися серце нашого прикарпатського соловейка – Михайла Юрійовича Сливоцького ( 1.Х.1944, м. Калуш – 25.04 23, м. Івано-Франківська) – відомого спiвака (тенор), педагога, заслуженого працівника культури України (1976), заслуженого діяча мистецтв України (1995), вiдмiнника народної освiти (1987), професора Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету iмені Василя Стефаника.

Михайло Сливоцький закiнчив музичний вiддiл Коломийського педагогічного училища (1966), музичний факультет Iвано-Франківського пед. iнституту iм. В. Стефаника (1973). І все своє трудове і творче життя присвятив нашому навчальному закладу: працював тут з 1973 викладачем з постановки голосу, з 1979 – старшим викладачем, з 1983 – доцентом, з 1997 – професором кафедри музики i хореографiї, з 2002 – завідувачем кафедри співів та диригування Інституту мистецтв ПНУ.

За перiод своєї педагогічної діяльності пiдготував сотнi випускників, якi спiвають у професiйних колективах, викладають в музичних закладах області та України. З 1968 – активний учасник музичної народної творчостi, учасник чоловічого вокального квартету „Легiнь” (упродовж 35 рокiв).Його виконавськiй манерi було притаманне глибоке проникнення у пiсенний твiр, тонке розумiння поетичної i музичної мови, м’який лiризм i щира задушевнiсть.

Активний дiяч мистецького життя мiста: один iз органiзаторiв Всеукраїнського конкурсу хорової музики iм. Д. Сiчинського, Всеукраїнського конкурсу молодих вокалістів імені Іри Маланюк, часто очолював журi Мiжнародних, обласних та мiських фестивалiв солiстiв-виконавцiв.

Впродовж 12 рокiв очолював обласне вiддiлення Всеукраїнської музичної спiлки, член Конгресу української iнтелігенцiї. Органiзатор концертiв i конкурсiв, присвячених iсторичним та лiтературним датам України.

Нагороджений Почесною грамотою Президiї Верховної Ради України (1989), грамотами МКМУ, Бiлорусi, нагрудними знаками. Творчий та науковий доробок: 2 грам-платiвки, 5 муз. фiльмiв, в т.ч. „Спiвають гори” (1988), фондовi записи в Києвi, Львовi, Чернiвцях, I.-Ф. та за межами України, СД диск „З піснею у серці” (2009); бл. 20 наук. i наук.-пед. праць.

Його незабутній голос звучатиме в серцях всіх, хто знав Михайла Юрійовича!

Висловлюємо щирі співчуття дружині Тамарі та всій родині. Вічна та світла пам’ять!