ПЕРШІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ОПЕРІ ВИПОВНИЛОСЯ 160 РОКІВ.

З першого дня своєї появи на світ, у квітні 1863-го, опера «Запорожець за Дунаєм» мала неймовірний успіх і цим визнанням користується й донині.

Своєю популярністю опера завдячує дивовижному талантові й обдарованості свого автора, співака і композитора Семена Гулака-Артемовського, представника старовинного козацького роду, уродженця містечка Городище, що на Черкащині.

Ідею композиторові підказав історик Микола Костомаров — про українців, котрі не звикли мати над собою пана, окрім Бога.

1 грудня 2023 року відбулася чергова постановка  найвідомішої оперної історії «Запорожець за Дунаєм».

Ролі виконують: Іван Карась – Назар ГОЛЕЙ

Одарка – Анастасія МИХАЙЛІВ

Андрій – Андрій ОЗАРКО

Оксана – Надія МАРТИНІВ

Султан – Андрій ГАЛАВАЙ

Імам – Микола ДІДОХА

Селіх-Ага – Андрій МАКОВЕЙ

Гасан – Віктор ДЕБЕНКО

Хор – студенти кафедри виконавського мистецтва та кафедри методики музичного виховання та диригування Інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаники.

Хореографи – студенти кафедри сценічного мистецтва і хореографії Інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаники.

Диригент-постановник – Сергій ЧЕРНЯК

Режисер-постановник – Іван ТИМКІВ

Хореограф-постановник – Ольга КВЕЦКО

Концертмейстер – Вікторія ЯКОВІЙЧУК