«КОРІННЯ НАЦІЇ». ПРЕМ՚ЄРА ВИСТАВИ ДО ЮВІЛЕЮ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА

«Я писав те, що серце співало… Кажуть, я песиміст. І все те страшне, що є в ньому, а що так болить мене, писав я, горіючи, і кров зі сльозами мішалися. Але коли я найшов у ваших душах такі слова, що можуть гриміти, як грім, і світити, як зорі – то це оптимізм».

Василь Стефаник

На кафедрі сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв розпочалася підготовка прем’єри вистави «Коріння Нації» за творами та епістолярієм Василя Стефаника. «Більшість сучасних українців вважають Стефаника письменником, що описує «журбу», – говорить режисер-постановник вистави завідувачка кафедри, кандидатка мистецтвознавства, доцентка Надія Кукуруза. – Наша ж вистава спрямована на спростування цієї сталої думки, бо Стефаник – це, перш за все, автор, який тонко відчував настрій нації, щемливе ставлення галицьких українців до свого коріння».

За драматургічну основу вистави взяті новели Василя Стефаника, які відзначаються новаторством, виключною правдивістю і глибиною проникнення в душу сільського убогого люду. Дотримуючись жанру стислої соціально-психологічної новели, автори вистави зосереджують увагу не на описі зовнішніх виявів життя, а на відтворенні складних душевних трагедій галицьких селян, про які так щиро розповідав у своїх творах письменник. Соціальне тло новел Василя Стефаника сьогодні, звісно, видозмінилося та ключові проблеми, як і півтора століття тому, залишилися. Багато українців, шукаючи кращої «землі» за кордоном, не усвідомлюють загроз, які руйнують коріння нації, навіки розривають духовний зв’язок зі своїм народом і Батьківщиною.

Режисерсько-постановча група: Ольга Анненко (драматургиня), Надія Кукуруза (режисерка-постановниця), Галини Олексюк (музичне оформлення), Наталії Марусик (хореографія), Денис Білієнко (концертмейстер) за участі студентів третього курсу спеціальності «Актор драматичного театру і кіно». 

У виставі звучатимуть народні пісні Покуття на тему еміґрації, а також використано фрагменти покутського танцю «Голубка».

 

Ілюстрації:
Графічний портрет В. Стефаника. Художник Василь Сканадій
Карпатська Голгофа. Розпис на шовку. Художник Олег Чуйко.