«ОСІННІ ВІЗІЇ» в Косівському музеї народного мистецтва і побуту Гуцульщини

Викладачі-митці Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відкрили виставку «ОСІННІ ВІЗІЇ» в Косівському музеї народного мистецтва і побуту Гуцульщини (філія Національного музею НМГП імені Йосафата Кобринського). Подія зібрала широке коло митців, представників  влади, студенства, учнів шкіл мистецького спрямування та продемонструвала прагнення до творчої і педагогічної співпраці, розширення шляхів мистецької комунікації й актуального взаємо обміну  ідеями.

На відкритті виступили Вікторія Яремин (завідувачка Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини), Ярослава Ткачук (генеральний директор Національного музею Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського), Володимир Федорак (кандидат історичних наук, професор, Заслужений працівник культури України, директор Навчально-наукового інституту мистецтв,), Олег Чуйко (доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри дизайну і теорії мистецтва), Петро Кузенко (кандидат мистецтвознавства, доцент, завідувач кафедри образотворчого, декоративного мистецтва реставрації), Володимир Сандюк (Заслужений художник України, доцент), Галина Юрчишин (Директор Косівського інституту ПДМ ЛНАМ, Заслужений архітектор України), представники органів місцевого самоврядування, керівники навчальних закладів та установ культури Косівщини, студенти Косівського інституту декоративно – прикладного мистецтв, учні мистецьких шкіл. Глядачам запропоновано твори малярства, графіки та декоративного мистецтва, створені впродовж кількох останніх років. Серед авторів ‒ знані в Україні художники, зокрема, Заслужені діячі мистецтв України Богдан ГУБАЛЬ, Богдан БОЙЧУК, Микола ЯКИМЕЧКО; Заслужений художник України Володимир САНДЮК; Лауреати обласної премії імені Ярослава Лукавецького Оксана БЕЙЛАХ і Віталій ГОРОДЕЦЬКИЙ; голова правління Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України Світлана ПОВШИК; професор Олег ЧУЙКО; члени НСХУ Надія БАБІЙ, Лариса САНДЮК, Юлія ПОПЕНЮК та Володимир КІНДРАТЧУК.

Репрезентована експозиція демонструє широкий жанровий і стильовий діапазон творів, засвідчує прагнення авторів до творчої свободи, індивідуального експериментування та відзначається розмаїттям емоційних і формальних візуальний прийомів.

Виступаючі дали схвальну оцінку творам та їх авторам, адже було представлено різні  стилі, техніки, цікаві теми і методики. І головне – це неймовірна краса України в її людях, природі, традиціях і характерах. Під час обговорення було запропоновано продовжити експонування ” Осінньої візії ” в інших музеях і виставкових залах області та Галичини . Отож, наші митці , як і раніше, проводять свою активну роботу серед творчої інтелігенції та молоді краю в справі популяризації високого українського мистецтва і національної самоідентифікації.