ЗАПРОШУЄМО НА ОПЕРУ «ЗАПОРОЖЕЦЬ ЗА ДУНАЄМ» ЗА УЧАСТІ СТУДЕНТІВ ННІМ

16-ого листопада у Івано-Франківській обласній філармонії імені Іри Маланюк о 18:30 год. до 210-ої річниці з Дня народження Семена Гулака-Артемовського та 160-ої річниці першої постановки Кафедра виконавського мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Івано-Франківська обласна філармонія імені Іри Маланюк представляють постановку опери на три дії «Запорожець за Дунаєм».

Опера “Запорожець за Дунаєм” відзначається як перша  композиція, де текст лібрето складено українською мовою. Автором та першим виконавцем ролі головного персонажа, Карася, став відомий композитор Семен Гулак-Артемовський. Ініціативу створення вистави надихнув інший  видатний український історик Микола Костомаров. Сюжет опери звертається до періоду після знищення Запорізької Січі в 1775 році  Катериною ІІ. Запорожці, уникнувши розгрому, вирушили до Туреччини, де виникла нова, Задунайська Січ. Життя там, хоч і схоже на попереднє, але козаки сумували за своєю Батьківщиною та мріяли про повернення в Україну. Турецький уряд намагався використати їх як військову силу проти рідної землі. Однак під час російсько-турецької війни 1828 року частина козаків повернулася на батьківщину. Саме ці історичні події стали основою сюжету опери, але композитор, переносячи їх у XVIII століття, вдало переосмислив їхню суть.

Опера не обмежується трагічним перебігом подій; натомість, вона висвітлює глибокий сенс – любов до Батьківщини.

Регенерува