Вікторія Книгиницька – випускниця кафедри дизайну і теорії мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, зараз працює моушн-дизайнеркою у команді розробників відео уроків для YouTube-каналу «Pi-stacja UA».
Pi-stacja – це відкритий освітній ресурс, створений за підтримки польськоо фонду «Katalyst Education» для українців. Ця освітня онлайн-платформа надає учням вільний доступ до якісних навчальних матеріалів, які відповідають змісту програм Національної української школи, затверджених МОН України. Програма реалізує «Цілі сталого розвитку» ООН (ЦСР): 4. «Якісна освіта» і 10. «Зменшення нерівності». Всі відеоматеріали на каналі відповідають вимогам Міністерства освіти і науки для навчальних програм 5-11 класів шкіл та проходять безпосередній контроль з боку МОН перед публікацією. Виробництво триває, плейлисти регулярно оновлюються.
Моушн-дизайн стає все більш актуальним в освіті, сприяючи вдосконаленню навчального процесу та підвищенню його ефективності. Цей напрямок дизайну дозволяє використовувати анімацію та інтерактивні елементи для створення візуально привабливих та зрозумілих навчальних матеріалів.
Як каже Вікторія, робота зі створення відеоуроків – це і її особистий внесок в якісну освіту українських учнів. «Для мене дуже цінно бути частиною такого креативного, масштабного проєкту і бути причетною до створення доступного інструменту якісної освіти для українських учнів. Моя робота в команді спрямована на те, щоб якомога краще та зрозуміліше візуалізувати ідеї та сценарні ходи педагогів, за допомогою яких відео зводить міст між учнем і знанням. Моушн-дизайнер, який створює навчальні відео, виконує низку важливих завдань, щоб забезпечити якість, ефективність і привабливість освітнього контенту.
Моушн дизайн — це захоплююча спеціальність, яка вимагає різнобічних знань і навичок. Необхідні розуміння принципів дизайну, таких як макет, типографіка та теорія кольору. Моушн дизайнер повинен вміти працювати з Adobe After Effects — ключовим інструментом для створення анімацій та візуальних ефектіів; з Adobe Illustrator – для створення векторної графіки та ілюстрацій; з Adobe Photoshop – Для обробки растрових зображень та створення графічних елементів З Cinema 4D або Blender – для створення 3D-анімацій і моделей. Необхідні також навики у роботі з програмами для створення 2D-анімацій, для монтажу відео та аудіо, для обробки звукових ефектів та музики, для інтеграції анімацій в інтерактивні елементи. Окрім цього, важливо вміти працювати з різними форматами документів, розуміти принципи роботи камери і ритмів, що визначають динаміку та плавність анімацій. Необхідно також володіти навичками роботи з графіками, таймінгами, ізінгами і ключовими кадрами.
Ця професія нагадує пілотування космічного корабля, де кожен елемент управління має бути підписаний і прономерований, а складні траєкторії повинні бути вирахувані. У моушн дизайні необхідно підтримувати порядок у всіх елементах проекту — шарах, папках, підпапках і форматах документів.
Перехід від традиційного навчання до електронного, з використанням відео та анімованої графіки, демонструє трансформаційну силу технологій в освіті. Анімаційна графіка робить навчання більш захопливим і ефективним. Для педагогів і контент-розробників це середовище пропонує можливість змінити освітній ландшафт
https://ua.pistacja.tv/?gad_source=1&gad_campaignid=22495969187&gbraid=0AAAAAC3p8rVvGEKVR096m6QSJ7pvYGpWC&gclid=Cj0KCQjwyIPDBhDBARIsAHJyyVg9FVotawnMt7PDwdmsH9BR9adHVjvov-zvG2Bl0PqRpLwOvZEVSRUaAgtUEALw_wcB