У Дрогобичі презентували завершальну виставку проєкту «Карпатські візії»

3 квітня у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» відбулося відкриття фінальної експозиції мистецького виставкового проєкту «Карпатські візії». Вона стала завершальною у серії виставок, що презентували творчість викладачів Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

У залах архітектурної пам’ятки початку ХХ століття — вілли «Б’янки» — представлено близько 50 творів живопису, експериментальної графіки, колажу, арттекстилю та художнього металу. Автори робіт — дванадцятеро викладачів, що представляють одразу три кафедри інституту: дизайну і теорії мистецтва, образотворчого і декоративного мистецтва та реставрації, а також методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну.

Ведучою заходу виступила завідувачка відділу європейського мистецтва музею Леся Хомич.

Інститут мистецтв на відкритті репрезентували директор — професор, кандидат історичних наук Володимир Федорак, доктори мистецтвознавства Олег Чуйко та Надія Бабій, а також Заслужений діяч мистецтв України, професор Богдан Губаль.

Під час вітального слова директорка музею Алла Гладун та начальник управління культури і туризму Дрогобицької міської ради Володимир Ханас привітали присутніх із знаковою мистецькою подією, яка збагачує культурне життя міста.

— «Карпатські візії» — це приклад високого професіоналізму наших митців, кожен із яких має вагомий творчий доробок, визнання в Україні та за її межами, — зазначив у своєму виступі Володимир Федорак. — Попри складні часи, наша робота не зупиняється — ані педагогічна, ані художня. Ми продовжуємо творити, передавати знання й розвивати сучасне мистецтво.

Професор Олег Чуйко підкреслив, що співпраця з музеєм «Дрогобиччина» триває вже не один рік. У його стінах раніше вже відбувалися виставки Богдана Губаля, Володимира Сандюка, колективний проєкт «Нас Сім», а також була презентована монографія професорки Надії Бабій «Актуальні культурно-мистецькі процеси та практики Західної України…», в якій досліджується роль мистецьких ініціатив у малих історичних містах. Зокрема — міжнародного фестивалю «ШульцФест», що традиційно відбувається у Дрогобичі.

До мистецької дискусії долучилися й представники місцевої творчої спільноти — викладачка Дрогобицької дитячої художньої школи, художниця Олеся Сікора та викладачка ДДПУ імені Івана Франка Жанна Ясеницька.

Особливою гостею події стала українська дипломатична постать — юрист Володимир Пузирко.

Виставка триватиме протягом місяця. Усі охочі можуть оглянути експозицію у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина».