Випускниця інституту мистецтв Соломія Кирилова — на Каннському кінофестивалі у Франції

21 травня на 75-му ювілейному міжнародному Каннському кінофестивалі у Франції Україна презентувала прем’єру повнометражного ігрового фільму українського режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука “Памфір”.

До переліку фестивалю потрапили лише 23 фільми з усього світу. До цього “Памфір” став переможцем ХІ пітчингу Держкіно, а також отримав підтримку Польського Інституту Кіно (PISF), швейцарського фонду Visions Sud Est, одного із найбільш відомих фондів у Європі, які фінансують експериментальне кіно – Hubert Bals Fund, французького національного центру кіно CNC Aide aux cínemas du monde та міжнародного фонду Goteborg Film Fund. Дебют українського кінорежисера режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука претендує на «Золоту камеру».

Фільм на кінофестивалі представляла виконавиця головної ролі  Соломія Кирилова, випускниця кафедри сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Організатори фестивалю не оминули увагою події в Україні. Під час церемонії відкриття до членів журі та гостей звернувся президент України Володимир Зеленський.

Серед гостей показу були присутніми президентка Європейської кіноакадемії Аґнєшка Голланд, голова Держкіно України Марина Кудерчук, режисерка Аґнєшка Смачинська, режисер Філіп Лакот та інші. Зал шість разів зустрічав і проводжав українську команду оплесками.

Вітаємо Соломію і творців нової української кінострічки!

У Каннах українському фільму "Памфір" аплодували рекордні 6 хвилин (відео) — УНІАН